Znaczki

Stamps

Historia kolekcjonowania ukazana poprzez fascynujący świat Znaczków i Pocztówek 

Filatelistyka – znane na całym świecie hobby kolekcjonerskie również nie zostanie przez nas pominięte. Wystawcy i odwiedzający będą mieli swoje święto podczas pierwszej edycji FILA EXPO WARSAW.

Po raz pierwszy w profesjonalny sposób wystawcy i kupcy filatelistyczni będą mieli okazję zaprezentować swój szeroki materiał handlowy a odwiedzający filateliści uzupełnić swoje zbiory i kolekcje. Na specjalnych stoiskach handlowych będzie można bezpośrednio obejrzeć i nabyć znaczki Poczty Polskiej i innych poczt świata, całości pocztowe, całostki, zbiorki tradycyjne i tematyczne. Z pewnością będzie również dostępna oferta filokartystyczna widokówek i pocztówek.

Poza tym czołowi europejscy producenci artykułów kolekcjonerskich zaprezentują swoją najnowszą ofertę klaserów, albumów, hawidów, lup, koszulek ochronnych i wielu innych akcesoriów filatelistycznych.

To wszystko będzie można zobaczyć „na żywo”, co przy dzisiejszej erze zakupów i ofert internetowych stanowi nieocenioną wartość – szczególnie w takiej specyfice jak znaczki pocztowe. Skan na ekranie komputera nie zastąpi bezpośredniego spojrzenia przez lupę…

Aby dodatkowo zachęcić Państwa do odwiedzin, Organizator Targów FILA EXPO WARSAW przy współpracy z Polskim Związkiem Filatelistów na specjalnym stoisku zapewnia obecność eksperta PZF, który nieodpłatnie postara się zbadać autentyczność Państwa walorów filatelistycznych i ewentualnie dokonać wstępnej wyceny. Członkowie ZG PZF chętnie podzielą się wiedzą i udzielą informacji na temat członkostwa w PZF, periodyków związkowych i innych nurtujących gości pytań.

Uwieńczeniem tego „święta filatelistów” będzie Wystawa Filatelistyczna Eksponatów Jednoekranowych.

Podsumowując, podczas targów, odwiedzający mogą znaleźć:

  • Znaczki pocztowe polskie i zagraniczne

  • Całości pocztowe, całostki

  • Zbiory i zbiorki tradycyjne i tematyczne

  • Materiał filokartystyczny – pocztówki, widokówki

  • Akcesoria i przybory filatelistyczne

  • Wstępną ekspertyzę i wycenę znaczków

  • Wystawę Filatelistyczną Eksponatów Jednoekranowych

Poczta Polska bierze aktywny udział w targach Fila Expo Warsaw, na które wyemituje specjalne, personalizowane znaczki z logiem targów oraz zaprezentuje kolekcjonerom najnowszą ofertę filatelistyczną na rok 2017 r. Poczta Polska