Warszawa Stolicą Kolekcjonerów

News

Sukces drugiej edycji targów MONETY EXPO WARSAW oraz pierwszej edycji targów filatelistycznych FILA EXPO WARSAW sprawił, że to wydarzenie zyskało miano jednej z ważniejszych imprez kolekcjonerskich zarówno w Polsce jak i Europie Środkowo-Wschodniej. Następna edycja została zaplanowana na 12 i 13 września 2014 roku i odbędzie się tradycyjnie w Warszawie.

Druga edycja MONETY EXPO WARSAW, połączona z targami znaczków FILA EXPO WARSAW odbyła się we wrześniu 2013 roku, gromadząc kolekcjonerów oraz wystawców z całego świata. Podczas dwóch dni wydarzenia na gości czekało szereg niespodzianek i nowości.

Odwiedzający mieli doskonałą okazję do zakupu, sprzedaży, dokonania wyceny oraz wymiany unikalnych kolekcji znaczków, monet i banknotów, a także historycznych obligacji czy świadectw własności. Podczas tej edycji na stołach wystawców, po raz pierwszy, pojawiły się również antyczne kolekcje dilerów oraz domów aukcyjnych.

Uczestnicy targów filatelistycznych, FILA EXPO WARSAW, po 10-letniej przerwie od ostatniej ich edycji, mogli podziwiać kolekcje znaczków z całego świata. Organizatorem był Polski Związek Filatelistów, Klub PZF VARSAVIANA, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezes Związku – Pan Henryk Monkos.

Na FILA EXPO WARSAW znalazły się polskie eksponaty najwyższej klasy, nagrodzone złotymi medalami podczas międzynarodowych wystaw FIP. Zaprezentowano, między innymi, listy z XIX wieku, zbiór bardzo rzadkich znaczków i listów od jeńców wojennych z Woldenberg oraz Gross-Born, gdzie polscy oficerowie byli przetrzymywani podczas drugiej wojny światowej oraz listy królewskie z podpisem i pieczęcią królów Polski: Jana III Sobieskiego i Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Na targach filatelistycznych gościli przedstawiciele Poczty z Danii i Wysp Owczych, którzy zaprezentowali nowy znaczek poświęcony baśni Hansa Christiana Andersena – “Dziewczynka z zapałkami”. Jego wyjątkowość podkreśla fakt, że nowe znaczki są wydawane przez Poczty tych krajów jedynie 4 razy w roku. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Poczty Polskiej. Program tragów został wzbogacony poprzez aukcję monet, banknotów, znaczków, medali, listów oraz pocztówek, zorganizowaną przez polską firmę Bereska Numizmatyka.

Wśród 60 wystawców z całego świata znalazła się również Mennica San Marino. Po raz pierwszy w swojej historii wyemitowała ona pamiątkową monetę 2 Euro. Limitowana edycja w liczbie 1 000 sztuk wzbudziła ogromne zainteresowanie uczestników, którzy na transakcji kupna – sprzedaży mogli zyskać już w czasie trwania targów. Zapakowana w specjalnym folderze z logo targów MONETY EXPO WARSAW & FILA EXPO WARSAW była dla kolekcjonerów bardzo ważną częścią całego wydarzenia.

Kolejna edycja międzynarodowych targów MONETY EXPO WARSAW & FILA EXPO WARSAW odbędzie się 12 i 13 września 2014 roku w warszawskim centrum EXPO XXI w hali nr 3. MONETY EXPO WARSAW & FILA EXPO WARSAW to doskonałe połączenie biznesu, nowości, niespodzianek oraz okazja do wymiany doświadczeń i pomysłów dla wszystkich, zarówno doświadczonych pasjonatów kolekcjonowania, jak i tych początkujących.