O Targach

the_fair

Jest nam niezmiernie miło nam zaprosić wszystkich kolekcjonerów na dwie najważniejsze giełdy monet i znaczków w Polsce – MONETY EXPO WARSAW i FILA EXPO WARSAW.


Oto krótka charakterystyka obydwu wydarzeń.

MONETY EXPO WARSAW dążą do zyskania miana największych targów monet w Środkowo-Wschodniej Europie. Organizatorem wydarzenia i zarazem jego pomysłodawcą jest firma Polskie Biuro Numizmatyczne. Pierwsza edycja MONETY EXPO WARSAW odbyła się w dniach 1-2 września 2012 roku. Targi spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem zarówno wśród kolekcjonerów jak i wystawców. Prawie 60 wystawców z Polski oraz zagranicy miało doskonałą okazję do prezentacji swoich kolekcji w Warszawie oraz możliwość ich sprzedaży, często ze specjalną zniżką wyłącznie dla uczestników wydarzenia.

W 2013 roku targi powiększone zostały o sekcję filatelistyczną inaugurując zarazem pierwszą edycję FILA EXPO WARSAW. Targi zgromadziły wielu gości: polskie stowarzyszenia filatelistyczne, Pocztę Polską, przedstawicieli poczt z zagranicy, a także dilerów znaczków pocztowych, pocztówek oraz wszystkich pasjonatów filatelistyki.

Zarówno Monety Expo Warsaw, jak i Fila Expo Warsaw odbędą się hali Warszawskiego Centrum Expo XXI. Podczas tych dwóch dni, wielu zagranicznych i polskich wystawców zaprezentuje w Warszawie monety, znaczki, akcesoria czy banknoty.  Przewidywane są także aukcje numizmatyczne, podczas których będzie można wylicytować najcenniejsze eksponaty.

Celem MONETY EXPO WARSAW i FILA EXPO WARSAW jest zebranie w jednym miejscu kolekcjonerów, sprzedawców i wystawców monet, i znaczków z całego świata. Pragniemy stworzyć unikalną atmosferę handlową zarówno dla kupujących jak i sprzedających. Naszym celem jest organizacja targów, które będą znane i cenione ze względu na szeroką ofertę oraz wysoki standard organizacji. Organizatorzy MONETY EXPO WARSAW i FILA EXPO WARSAW dołożą wszelkich starań by ustanowić w sercu Europy, Polsce, ważne miejsce spotkań sprzedawców, profesjonalnych kupujących i kolekcjonerów.

Polska jest jednym z wiodących krajów w Europie Środkowej. Historycznie, przebiegały przez nią szlaki handlowe wiodące z Zachodu na Wschód. Właśnie dlatego, nowe targi numizmatyczne i filatelistyczne odbywają się w Warszawie, która jest jedną z najbardziej przyjaznych przedsiębiorcom stolic europejskich.

Kolekcjonerzy to ludzie szczęśliwi.

Johann Wolfgang von Goethe