Warszawa

Panoramic view

Tym wystawcom i odwiedzającym, którzy będą w Warszawie po raz pierwszy oraz tym, którzy znajdą trochę wolnego czasu po zakończeniu Targów, chcielibyśmy zasugerować kilka ciekawych miejsc do odwiedzenia:

1. Stare Miasto

Jedną z największych atrakcji turystycznych Warszawy jest Stare Miasto – najstarsza historyczna dzielnica miasta. Rejon ten jest niezwykle malowniczy i pełen życia. Znajdziemy tu restauracje, sklepiki i kafejki otwarte przez cały rok, otoczone średniowieczną architekturą i kamienicami odrestaurowanymi po Drugiej Wojnie Światowej.

2.  Ulica Nowy Świat

Nowy Świat to jedna z głównych historycznych ulic Warszawy. Niedawno odnowiona, zachowała klimat międzywojennej Warszawy. Wchodzi ona w skład Traktu Królewskiego, który rozciąga się od Pl. Zamkowego na Starym Mieście, aż do XVII-wiecznej rezydencji Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

3. Łazienki Królewskie

Park Łazienkowski jest największym i najbardziej znanym kompleksem parkowo – pałacowym w Warszawie – zajmuje 76 hektarów centrum miasta. Idealne miejsce na relaksujące popołudnie.

http://www.lazienki-krolewskie.pl/en,home.html

4. Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum poświęcone Powstaniu Warszawskiemu z 1944 roku. Jedno z najnowocześniejszych interaktywnych muzeów w Warszawie.

http://www.1944.pl/en/

5. Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki to jeden z symboli współczesnej Warszawy. Obecnie jest wykorzystywany jako centrum wystawowo-biurowe. Mierzy on 231 metrów, a zlokalizowany jest w ścisłym centrum miasta, obok Dworca Centralnego.

http://www.pkin.pl/

6. Muzeum Chopina

Muzeum poświęcone wielkiemu polskiemu kompozytorowi- Fryderykowi Chopinowi. Niedawno odnowione i niezwykle interaktywne.

http://chopin.museum/en

7.  Zakupy w Warszawie

Warszawa to nie tylko dobre miejsce dla biznesu, ale też na zakupy. W samym sercu miasta, zaraz przy Dworcu Centralnym mieści się jedno z największych i najnowszych centrów handlowych stolicy – Złote Tarasy. Zaledwie jeden przystanek od Dworca Centralnego znajdują się domy towarowe: Wars, Sawa i Junior, mieszczące sklepy czołowych marek. Topowe marki można znaleźć także na ulicy Nowy Świat – jednej z reprezentacyjnych ulic stolicy.

Historical city center Palace of culture Łazienki Park